Türkiyenin İlk DoubleTree By Hilton Markalı Havaalanı Oteli İzmirde !

Ege Haber

HİLTON OTELLER ZİNCİRİNİN DOUBLETREE BY HILTON MARKASIYLA TÜRKİYEDE İLK AIRPORT OTELI İZMİR’DE

İlk projesi ile İzmir’e iddialı giren Kepi Grup Bünyesindeki By Kepi Hotels Grup, kente ilk International Marka’lı Aırport Otelini kazandıracak.

By Kepi Hotels CEO’su ve Doubletree by Hilton İzmir – Airport Oteli’nin Genel Müdürü Emin Berk, “Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin fakat Mükemmel olmak için başlamak zorundasın” sözünü anımsatarak, biz de İzmir için yeni projelere başlamak için hazırız diyor.

Turizm ile ilgili tecrübesini, bilgi birikimini İzmir’e taşıyan Berk, ilk projesi ile İzmir’e ses getireceğe benziyor. Otelin açılışının bu yılın Mayıs’ında gerçekleşeceğini hatırlatan Berk, Ege Haber Gazetesi’nden Nurettin Baki ile yaptığı röportajda turizm ile ilgili tecrübelerini, turizm için yaptıklarını ve gelecekteki projelerinin yanı sıra İzmir’e kazandıracakları ilk projeleri olan DoubleTree By Hilton Otel ile ilgili merak edilenleri cevapladı.

 

“Araştırmacı, yenilikçi ve fırsat yaratan bir yapım var”

Giden G20 zirvesinin ardından

Bildiği üzere 15 – 16 Kasım2015 tarihleri arasında güzel ülkemizde çok önemli bir uluslararası devletler zirvesi toplantısı yapıldı. Öncelikle bu organizasyonlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

G20 zirvesi demek dünyanın güçlü ülkeler sıralamasında 20 ülkenin farklı alanlarda karşılıklı olarak uluslararası düzeyde görüşme içerisinde bulunma sürecidir diye tanımlayabiliriz.

DEVAMINI OKU →

Tourism Today’de Aç

Yönetici ya da lider peki ya her ikisi?

Bu yazımızda gördüğünüz gibi konu başlığımız yönetici ve/veya lider ilişkisini ele alacağız.

Öncelikle ne işle uğraşırsanız uğraşın herkesin bir yöneticisi ya da lideri vardır. Kendi işiyle uğraşanlar için bu durum aynı. ANcak mutlak etrafımızda rol modeller  bulunur.

Peki bu rol modeller neye göre tayin edilir, kişi neleri süzerek bu kişileri seçer?
Dürüst olmam gerekirse bu rol modeller maalesef o an için ne işimize geliyor ise o şekilde seçilir, yani çıkarlarımız paralelinde seçilir.

DEVAMINI OKU →

Tourism Today’de Aç

İşlet ya da İşletme

Bu yazımızda gördüğünüz gibi konu başlığımız “İşlet ya da işletme.”

Gördüğünüz gibi göreceli bir başlık oldu. Burada kelimelerin tam anlamına değinmek istemiyorum ama bir ikilem içinde kaldığımız açık.

Global dünyamızda konjonktür olarak baktığımızda karın veya zararın olduğu her yerde ya da paranın ve emtianın döndüğü her piyasada karşımıza işletme olgusu çıkıyor. Turizm endüstrisinde de bu sonuç aynı; işletmecilik. Peki bunu harfiyen yerine getirebiliyor muyuz? Olaya olumsuz anlamıyla bakarsak hayır yani işletme olumsuz ekiyle yerine getiremiyoruz. Peki olaya mana, meslek, bilim dalı şeklinde düşünürsek onada Maalesef HAYIR…

DEVAMINI OKU →

Tourism Today’de Aç

Sezonu bitirdik. Ya şimdi?

Bir türlü hükümet kurulamadı, bir türlü planlarımızı devlet politikalarıyla örtüştüremedik ve bir türlü belirsizliklerden kurtulamadık derken sonunda seçim kararıyla 2015 sezonun nihayet sonuna geldik. Geldik diyorum çünkü zoraki bir son bu.

Evet, bildiğiniz gibi kasım ayında ülkemiz tekrar seçime girecek. Öncelikle bu genel seçimin vatanımıza, milletimize ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizei hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bugün sezonu bitirdik dememin asıl nedeni de seçimlerde uygulanan planlama ve stratejik operasyon el organizasyonlar süreci. Şuan kasım ayında yapılacak seçim için sadece turizm değil ülkede bir çok sektör kendilerini o stratejik operasyona ayırmak zorunda. Tabi burada etkilenen en büyük sektör şüphesiz turizm oldu. Çünkü bizim sektörümüz öyle dünden yarına hazır hale gelen bir sektör değil ciddi uzun dönem süreçlerde sonra hazır hale geliyor. Onun için bacasız fabrika deyimi kullanılıyor. Yani bir şalter, bir düğme yok ki aç kapa yapalım her şey kendiliğinden eski haline gelsin.

DEVAMINI OKU →

Tourism Today’de Aç

Tünelin ucu göründü

Haftalardır bu köşede turizmde yaşadığımız sıkıntılar ve plansızlıklardan kaynaklanan endişelerimizi konuşuyoruz. Çözüm arayışları ve formüller ile de bu hususları aydınlatmaya çalıştık. Ama ne fayda geç konulan bir teşhis ve akabinde sonuç hasta ‘’EX‘’.

‘’ EX ‘’ tıbbi anlamda ölüm anlamına gelir, yani artık yapılacak bir şey kalmamıştır.
Bizde de tünelin ucunu gördük daha sezon başında 30 tesisimiz el değiştirdi. Tesislere şöyle baktığımızda büyüğü, küçüğü farklı farklı kapasitelere sahip tesisler, peki bu tesisler niçin el değiştiriyor. Bu sorunun cevabı bakıldığında net ‘’Zarar ediyor.”

DEVAMINI OKU →

Tourism Today’de Aç